Ogrody w Arkadii i Nieborowie

W poszukiwaniu jesieni warto udać się do romantycznego Parku Arkadia i Pałacu w Nieborowie. Oba miejsca położone są w niewielkiej odległości od siebie i można tam dotrzeć w niecałą godzinę z Warszawy.

Arkadia znana jest wszystkim z mitologii jako kraina utopijna kraina szczęścia i beztroski, wolna o trosk i lęków. Mityczna kraina inspirowała wielu artystów, którzy podejmowali ten motyw w kulturze i sztuce.
Romantyczny park w Arkadii
Historia parku związana jest z kaprysem Heleny Radziwiłłowej- chciała wybudować najpiękniejsze miejsce na Ziemi. Wymyśliła przestrzeń z angielskimi ogrodami, przepięknymi łukami i majestatycznymi budynkami .Cały krajobraz robi niesamowite wrażenie, a wszystkie budynki są stylizowane na sentymentalną, romantyczną epokę, tworząc obraz, który wygląda jak z pięknej baśni.

Pałac w Nieborowie

Barokowy pałac od 1774 do 1944 roku była siedzibą rodziny Radziwiłłów. Obecnym właścicielem jest Muzeum Narodowe w Warszawie. Pałac jest udostępniony do zwiedzania. We wnętrzach rezydencji pałacowej znajdują się ocalałe wyposażenia pałacu i jego kolekcje. Są to rzeźby, obrazy, meble czy zbiory biblioteczne.
Ogród barokowy w stylu regularnym (francuskim) w Nieborowie zaprojektowany został w ostatniej dekadzie XVII w. prawdopodobnie przez Tylmana z Gameren i rozbudowany w 70. latach XVIII wieku przez Szymona Bogumiła Zuga. Dominują w nim rodzinne gatunki drzew, ale najbardziej okazałe są dwa platany posadzone ok. roku 1770
.

Jedna uwaga do wpisu “Ogrody w Arkadii i Nieborowie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s