Jarmark Bożonarodzeniowy Berlin

Grudzień kojarzy się ze świętami , dekorowaniem mieszkań , balkonów, prezentami , Kolendami i jedyną w swoim rodzaju kuchnią , zapach piernika , przypraw korzennych… Oraz z Jarmarkami Bożonarodzeniowymi.


Krótki spacer po Berlinie zaczynamy na Placu Poczdamskim, jednym z dwóch głównych placów miasta. Następnie idziemy w kierunku Bramy Branderburskiej i przez Plac Paryski .Po dodze mijamy budynki Uniwersytetu Humboldtów , Opery , Niemieckiego Muzeum Historycznego.

Ciekawą alternatywą zwiedzania Berlina zimową pora jest rejs po rzece Szprewie. Doskonały dla tych, którzy chcą zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy. Najbardziej dogodnym punktem rozpoczęcią wycieczki jest Berliner Dom ( Katedra Berlińska ) Rejs bez postojów trwa godzinę, w tym czasie towarzyszą nam informacje historyczne komenarz jest w języku niemieckim i angielskim , można dokupić audioprzewodnik w języku polskim. Po drodze
mija się ,Katedrę Berlińską , Wyspę Muzeów, Pałac Łez , Dzielnicę Rządową, Reichstag, główny dworzec kolejowy. Armator oferuje ofertę gastronomiczną oraz odpoczynek po wędrówce pieszej i schronienie się przed mrozem.


Bajecznie ustrojone ulice i wystawy sklepowe, prowadzą nas na jeden z osiemdziesięciu jarmarków na Alexanderplatz. Można tu kupić wszystko co
kojarzy się ze świętami , stragany są pełne ozdób świątecznych , świeczek , rękodzieła , ciast i piernikowych serc z lukrem, prażonych migdałów, owoców w czekoladzie oraz innych smakołyków , dla tych co zgłodnieli wiele rodzajów grillowanych mięs , kiełbasy i kapusty . Oczywiście dla zmarzniętych króluje glög , miód pitny i grzane wino do wyboru kilka rodzajów. Atmosfera świąteczna muzyka , zapachy , migoczące światełka . Jest tłoczno i gwarnie , ale to miejsce tak powinno wyglądać pełne uśmiechniętych ludzi. Niestety w tym roku większość jarmarków nie będzie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s