Śnieżne Kotły

Śnieżne Kotły to dwa kotły polodowcowe, położone pomiędzy Łabskim Szczytem i Wielkim Szyszakiem. Górna krawędź Śnieżnych Kotłów leży na wysokości 1490 metrów n.p.m., a dno na wysokości mniej więcej 1200 m n.p.m.

Ze względu na porę roku , krótszy dzień część trasy pokonamy wyciągiem krzesełkowym . Wyruszamy ze Szklarskiej Poręby wyciągiem na Szrenicę , chyba najbardziej specyficzny wjazd gdyż trwa ponad 30 minut a po drodze jest przesiadka. Wysiadamy na Szrenickiej Skale i ruszamy szlakiem zielonym następnie czerwonym docieramy do Śnieżnych Kotłów. Wracamy szlakiem żółtym.


To miejsce naprawdę robi piorunujące wrażenie , co ciekawe według opowieści można spotkać tu kudłatego stwora. Na ścianach Wielkiego Kotła widziano niejednokrotnie czarnego, kudłatego stwora wspinającego się z nadludzką wprawa i szybkością, pojawiającego się niespodziewanie i znikającego w skalistych szczelinach. Wędrowcy, pasterze i poszukiwacze minerałów opowiadali często o niesamowitym, przerażającym włochatym stworze napotykanym wśród mgły i deszczu na ścieżkach w pobliżu Wielkiego lub Czarnego Kotła.

2 uwagi do wpisu “Śnieżne Kotły

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s